"Alkaliczne gotowanie przy zielonym stole" - moja pierwsza książka, napisana wespół-zespół z Beatą Sokołowską. Prosta, przydatna, przejrzysta i praktyczna – to książka o roślinnym, zdrowym gotowaniu, do którego wciąż Was zachęcam na tym blogu. Znajdziecie tam ponad 90 nowych receptur na smaczne posiłki, nie zakwaszające organizmu. [ więcej ]

© Przy Zielonym Stole 2018
Site by: Steps Media Team 2018 | Design: Bea Chiara .

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na użycie cookies.

MOJA KSIĄŻKA

ALKALICZNE GOTOWANIE PRZY ZIELONYM STOLE

Już jest! Moja pierwsza książka, napisana wespół-zespół z Beatą Sokołowską.

Prosta, przydatna, przejrzysta i praktyczna – to książka o roślinnym, zdrowym gotowaniu do którego wciąż Was zachęcam na tym blogu.

Było to dla mnie duże wyzwanie – zrobienie ponad 100 zdjęć i przygotowanie ogromnej ilości nowych receptur w dosyć krótkim czasie, dlatego korzystajcie z nich – bądźcie kreatywni i radośni w kuchni.

Znajdziecie tam ponad 90 nowych receptur na smaczne posiłki, nie zakwaszające organizmu.

Premiera 11 kwietnia 2017. Książka jest już dostępna w przedsprzedaży w Empiku.

Oprócz przepisów w książce znajdziecie także:

  • najważniejsze zasady zdrowego odżywiania
  • tabelę sezonowości produktów w Polsce
  • tabelę sposobu i terminów przechowywania produktów by zachowały świeżość
  • wskazówki dotyczące gotowania
  • oraz kilka pomysłów na to jak wykorzystać resztki

Książkę zaplanowałyśmy i przygotowałyśmy w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić korzystanie z niej, dlatego już w spisie treści potrawy zostały podzielone według składników (receptury na dania z jarmużem, marchewką, dynią i wiele, wiele innych) oraz dania ze zbożami i strączkami. Jest też kilka moich ulubionych przepisów, które dedykuję miłośnikom zdrowych słodkości.

Pod koniec książki umieściłyśmy rozdział z przepisami bazowymi – to od nich warto rozpocząć swoją przygodę ze zdrowym gotowaniem, oraz rozdział o tym jak wykorzystać resztki w kuchni.

Zdrowe życie to nie tylko zdrowe gotowanie – warto od niego zacząć i poszukiwać swojej drogi małymi krokami idąc do celu. Warto wsłuchać się w swoje ciało i myśli oraz zastanowić się jaki powinien być pierwszy krok do lepszego, zdrowszego i radośniejszego życia.