Czas

 • 10 min.

Uwielbiam zielone koktajle i przygotowuję je bardzo często. Bywają dni, że żywię się tylko nimi. Czuję się wtedy bardzo dobrze i nigdy nie głoduję. Staram się dobierać składniki koktajlu w taki sposób, aby znalazły się w nim wszystkie składniki pokarmowe.

W miksowanych koktajlach jest mnóstwo błonnika, który wspomaga oczyszczanie jelit ze złogów, a bez oczyszczonych jelit wchłanianie składników pokarmowych jest zaburzone. Wszystkie zielonolistne rośliny, nawet najzwyklejsza sałata, którą pewnie każdy z nas zjada kilka razy w tygodniu, mają potężne właściwości przeciwutleniające i antyrakowe. Dlatego picie zielonych koktajli kilka razy w tygodniu jest bardzo dobre dla naszego zdrowia.

Im bardziej rozsmakujemy się w zielonych koktajlach i ich super leczniczej mocy, tym łatwiej będzie nam unikać cukru, innych substancji słodzących, białej mąki, rafinowanych olejów i przetworzonej żywności.

W roślinach zielonych ukryte są witaminy, składniki mineralne i fitozwiązki – wszystkie one wspierają nasz układ odpornościowy, są naszymi sojusznikami w drodze po zdrowie. Zachęcam, aby właśnie teraz korzystać z mocy ukrytej w zielonych koktajlach, czerpać z różnorodności świata roślin. Czasem spróbować czegoś innego, nowego…koktajlu z natki marchewki.

Jeśli szukacie inspiracji do zielonego miksowania to zapraszam na stronę: Alkaliczny styl życia, gdzie znajdziecie E-book: „Moc ukryta w koktajlach”, a w nim informacje o tym jak przygotowywać koktajle, aby czerpać z nich jak najwięcej dla swojego zdrowia.

Składniki

 • 1 szklanka umytej natki z marchewki
 • dojrzałe awokado, które jest źródłem zdrowych kwasów tłuszczowych
 • 10 daktyli
 • 1 łyżeczka siemienia lnianego
 • 1 banan lub pół szklanki ulubionych sezonowych owoców
 • 2 szklanki wody

Sposób przygotowania

 1. Natkę marchewki myję dokładnie i wkładam wszystkie składniki do kielicha maszyny miksującej.
 2. Dolewam pół szklanki wody i miksuję przez minutę.
 3. Dolewam resztę wody i miksuję jeszcze przez chwilę.
 4. Jeśli koktajl jest za gęsty dodaję wody.