Czas

  • 10 min.

Witaminy do picia – szklanka pełna energii i zdrowia. Można wypić ją na podwieczorek lub kolację – każda okazja na spożycie takiej bomby witaminowej jest dobra. Wiem, jak trudno czasem przemycić dzieciom zielone. Mam już długą drogę za sobą i mogę powiedzieć, że nie ma już u nas tego problemu. Zielony koktajl wszystkie dzieciaki piją chętnie.

Jeżeli wasze dzieci nie lubią jeść niczego co zielone, to warto przygotować prosty koktajl ze słodkich owoców i na początek dodać do niego kilka listków sałaty rzymskiej. Ilość sałaty, lub innych zielonych liści po przełamaniu pierwszych lodów warto stopniowo zwiększać. Zapraszam na zielone szaleństwo, którego na blogu tego lata będzie naprawdę dużo.

Składniki

  • 1 banan
  • pół melona (u mnie odmiana galia)
  • garść sałaty rzymskiej (jeśli to wasz pierwszy zielony koktajl to 3 lub 4 listki, a jeśli lubicie zielone tak jak ja, to dajcie sporo więcej)
  • woda – 1l

Sposób przygotowania

  1. Banana i melona obieram ze skóry i kroję na małe kawałki a sałatę myję dokładnie.
  2. Do urządzenia miksującego wkładam owoce i zieleninę oraz wlewam odrobinę wody. Miksuję bardzo dokładnie i dolewam resztę wody. Jej ilość jest uzależniona od smaku i gęstości jaką chcę uzyskać. Miksuję jeszcze chwilę.